Ramki Aluminiowe


Meblowe fronty aluminiowe

Zastosowanie aluminium w branży meblowej pozwala na projektowanie nowoczesnych i estetycznych mebli. Wyroby z aluminium charakteryzują się trwałością anodowanej powłoki i łatwością utrzymania w czystości. Posiadamy bogatą ofertę profili aluminiowych i szkieł, które można dowolnie łączyć, tak aby stworzyć niepowtarzalny design, wymagany w nowoczesnej aranżacji wnętrz.

Zastosowanie frontów:

  • drzwi zawiasowe (nakładane, bliźniacze, wpuszczane),
  • fronty szuflad,
  • klapy,
  • drzwi przesuwne.

Wypełnieniem ram może być szkło lub dowolny materiał o grubości 4mm. Fronty aluminiowe mogą zostać zastosowane w meblach kuchennych, pokojowych, biurowych, łazienkowych itp. Ramki aluminiowe z przyklejonym szkłem. Połączenie aluminium z przyklejanym szkłem, gwarantuje oryginalne wzornictwo i stanowi o estetyce mebla. Istotą systemu jest taśma dwustronnie klejąca, trwale łącząca szkło z aluminium.

Ramki aluminiowe z przyklejonym szkłem

Połączenie aluminium z przyklejanym szkłem, gwarantuje oryginalne wzornictwo i stanowi o estetyce mebla. Istotą systemu jest taśma dwustronnie klejąca, trwale łącząca szkło z aluminium.


Profile do ramek ze szkłem

Ramki mogą być dostarczone wraz ze szkłem, jako gotowe do montażu drzwiczki lub jako zestawy przyciętych pod kątem profili, z wyfrezowanymi lub wywierconymi otworami.

Profile są podzielone na dwie grupy: profile wąskie (do zawiasów wymagających specjalnego frezowania gniazd) oraz profile szerokie (do zawiasów puszkowych). Docięte pod kątem elementy ramki łączone są ze sobą przy pomocy łączników stalowych i wkrętów.

Wypełnieniem ram może być szkło lub dowolny materiał o grubości 4,0 mm. Do mocowania wypełnienia w ramce stosuje się specjalną uszczelkę klinową. p/wilgoci lub p/kurzowi.

Uzupełnieniem akcesoriów do ram aluminiowych jest tulejka do mocowania uchwytów. Zapobiega ona pękaniu szkła podczas przykręcania uchwytu w ramkach.

Kolory powłok anodowanych: stal szlachetna (inox) oraz aluminium połyskujące (chrom). W stałej ofercie są ponadto. naturalny mat, inox, oraz połysk ( profile: D-1, D-10 oraz D-9).

Profil D-9, o krawędzi widocznej 14,5mm, nie wymaga wiercenia w szkle otworów pod uchwyt. Krawędź 14,5mm wystarcza na umieszczenie uchwytu.